В Україні планують створити мережу Регіональних туристичних організацій

Регіональні туристичні організації. Навіщо вони потрібні туристичному сектору та які основні напрямки їхньої роботи? 13 жовтня у Чернігові відбулася зустріч з представниками Національної Туристичної Організації України. Її президент Іван Ліптуга розповів про головні цілі та завдання НТО, та про мережу місцевих організацій, які планують створити в Україні.


Фото: НТОУ

Непростий 2020-й рік показав, наскільки важливою є налагоджена взаємодія державного сектору, бізнесу та громад, особливо коли перед усім суспільством постають серйозні виклики.

Результативний діалог та співпраця на усіх рівнях дає можливість витримати найскладніші випробування з мінімальними втратами для сектору. Консолідація усіх зацікавлених сторін в межах однієї платформи – таку мету перед собою ставить Національна Туристична Організація України (НТО).

Місія НТО України:

Консолідація туристичного сектору, розвиток мережі регіональних туристичних організацій (DMO, Destination Manegement Organizations), підвищення рівня знань та якості національного туристичного продукту у всіх регіонах України.


Іван Ліптуга – президент Національної Туристичної Організації України

Як розпочалася історія створення НТО в Україні?

У 2013 році в Україні реалізовувався партнерський проєкт GIZ (співпраця з Німеччиною). В рамках підтримки міст, що приймали чемпіонат Євро 2012, був розроблений бренд України, створена бренд-платформа та розроблена дорожня карта під назвою “На шляху до національної туристичної організації України” (The Road to a National Destination Management Organization in Ukraine). 

У червні 2016 року відбулася конференція “Брендинг дестинацій: запорука побудови успішної репутації”. Іван Ліптуга – на той час директор департаменту туризму і курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, розповідає: 

“На цю конференцію ми запросили Талеба Ріфаї – Генерального секретаря Всесвітньої туристичної організації (UNWTO). Тоді також приїхали представники Tripadvisor, Airbnb, гості з різних країн…

Під час зустрічі ми підписали меморандум між 13-ма регіонами про бажання створити Національну Туристичну Організацію. А через півроку в мінекономіки була утворена НТО, її засновниками стали 22 організації”.


Конференція за участю Генерального секретаря UNWTO Талеба Ріфаї, 2016 рік/ фото Yaroslav Yemelianenko

Пізніше, у 2017 році, урядом була затверджена “Державна стратегія розвитку туризму і курортів на період до 2026 року”, де також декларується необхідність створення НТО.

“Оскільки в законодавчому полі Національної Туристичної Організації ніколи не було і поки немає, тому єдина форма, яка була рекомендована раніше німецькими партнерами GIZ – заснувати її у вигляді господарської асоціації або громадської спілки (був обраний другий варіант, – авт.). На сьогодні іншого інструменту, аби консолідувати усіх учасників індустрії, поки немає. Нам потрібен або окремий закон про НТО – такі закони є в Австрії, Німеччині… Але до цього треба дорости – аби спільнота була готова його виконувати”. 


Створення Регіональної Туристичної Організації в Чернігові/ фото НТОУ

Які основні напрямки роботи НТО?

 1. НТО України створює умови та інструменти для ефективної співпраці всіх зацікавлених сторін національного туристичного сектора.
 2. Створення та просування національного туристичного продукту, формування позитивного іміджу України як привабливої для туризму країни.
 3. Розвиток та підтримка системи науки, освіти та професійної підготовки в сфері туризму та гостинності. 
 4. Розвиток національної системи якості і досконалості в сфері туризму.
 5. Створення сприятливих умов для залучення національних та міжнародних інвесторів у розбудову туристичної інфраструктури.
 6. Збір і обробка даних перетину державного кордону, мобільних операторів та провідних платіжних систем. Аналіз і оцінка впливу туристичної галузі на національну економіку, екологію і соціальну сферу.
 7. Залучення громадян до маркетингу місцевого туристичного продукту та розвитку організацій управління дестинаціями. НТО України створює клуби амбасадорів і сприяє розвитку національної програми лояльності Турист України. 

“Тобто місія НТО – об’єднувати та представляти туристичний сектор, підвищувати рівень знань та якості туристичного продукту на всіх рівнях. Місія РТО – Регіональних Туристичних Організацій, – така сама, але на рівні регіону”, – говорить Іван Ліптуга. 


Мілан, міжнародна туристична виставка  BIT – BORSA INTERNAZIONALE DEL TURISMO/ фото НТОУ

Основні напрями роботи регіональних та локальних туристичних організацій:

 1. Стратегічне планування дестинації.
 2. Розробка політики дестинації.
 3. Дослідження, моніторинг, аналітика.
 4. Створення мережі туристичних інформаційних центрів.
 5. Розробка туристичних продуктів.
 6. Розвиток MICE індустрії (діловий туризм, послуги з організації зустрічей, конференцій, інших подій).
 7. Управління якістю.
 8. Розвиток людських ресурсів (освіта та профпідготовка).
 9. Брендинг та маркетинг дестинації.
 10. Залучення та управління інвестиціями.
 11. Діджиталізація та інновації.
 12. Виховання культури гостинності та толерантності.

Фото: НТОУ

“Наша мета – мережа регіональних і локальних туристичних організацій, які працюють за цими напрямками, продуктами, та створюють умови для розвитку туристичного бізнесу, туристичних дестинацій, для консолідації всіх на єдиній платформі. Нам дуже важливо, аби у всіх було спільне розуміння сектору туризму. Оскільки на рівні влади – постійні зміни, немає стабільності, дуже важливо, щоб були якісь островки стабільності, які б не зважаючи на політичні зміни йшли по єдиній стратегії розвитку туризму”.

Текст – Наталія Скороход

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *