В Нью-Йорку помер автор логотипу, який щорічно приносить штату 30 млн доларів

26 червня, на 91-му році життя помер Мілтон Глейзер (Milton Glaser) – легендарна особистість у світі дизайну та в американському суспільстві загалом. Найбільше знаний як автор відомого логотипу міста Нью-Йорк, який сьогодні, за приблизними підрахунками, заробляє штату 30 млн доларів щороку.

Мілтон Глейзер, фото collectivehub

Глейзер також створював постери для Боба Ділана, логотипи для DC Comics, Brooklyn Brewery, кампанії що заохочувала американців голосувати на виборах у 2016 році. За свою кар’єру розробив близько 300 музичних постерів, які зараз демонструються в Національному музеї дизайну Купер-Г’юїт, Музеї Вікторії та Альберта, Музеї Ізраїлю.

У 1968 Глейзер та Клей Фелкер заснували New York magazine, – журнал, що розвинув новий стиль журналістики. Він завжди був на боці читачів.


Обкладинка першого номеру New York magazine, фото nymag

Цікава історія створення найвідомішої роботи Глейзера – логотипу “I ❤ NY”. У середині 1970 років Нью-Йорк був небезпечним місцем з високим рівнем криміналу. Місто найняло рекламну агенцію “Wells Rich Greene” та Мілтона Глейзера розробити логотип для залучення туризму і збільшення рівня моралі. Глейзер вигадав його, їдучи в таксі на зустріч.

Логотип містив слова написані гарнітурою “American Typewriter” I (я), NY (скорочено Нью-Йорк) і червоне серце. Глейзер віддав логотип місту безкоштовно. Після атаки терористів 11 вересня робота Глейзера стала національним символом, що символізувала згуртованість американців проти терористів.

Колеги Мілтона Глейзера в соцмережах висловлюють сум з приводу втрати одного з найбільш впливових графічних дизайнерів в історії.


Фото: GETTY IMAGES

Джерела: DeZeen, wikipedia

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *