У Житомирі відновлюють приміщення старовинної водонапірної вежі

Вже 18 грудня у водонапірній вежі у Житомирі відбудеться перша безкоштовна мистецька виставка. Приміщення пам’ятки, яка довгий час стояла пусткою, вдалося привести до ладу силами волонтерів у співпраці з німецькою урядовою компанією GIZ, – повідомляє Житомир.info.


Фото: Андрій Тичина, facebook

Як розповів виданню директор комунальної установи “Агенція розвитку міста” Борис Пахолюк, в останній час цікавість до вежі з боку житомирян зросла. Коштів на ремонт будівлі у бюджеті на цей рік не передбачено. Тому Агенція звернулася до небайдужих житомирян з питанням, чи є охочі допомогти привести приміщення до ладу. За два тижні 4 десятки містян зголосилися долучитися до ремонту, багато хто готовий був надати і фінансову підтримку. Проте зрештою з цим питанням допомогли закордонні партнери. 


Фото: Житомир.info.

“Ми отримали від німецької урядової компанії GIZ близько 1 тис. євро. Це гроші, які були фактично надані у вигляді технічної допомоги. Тобто не живе фінансування, а матеріали, обладнання, інвентар, витратні матеріали, які необхідні для проведення всередині робіт та забезпечення волонтерів, які працювали, засобами індивідуального захисту”.


Фото: фото: Андрій Тичина, facebook

Волонтери прибрали сміття, відремонтували підлогу та встановили освітлення. Попри те, що в будівлі немає водопостачання та опалення, його можна використовувати для проведення культурних заходів, вважає керівник “Агенції розвитку міста”. 

Першою мистецькою подією у відновленому приміщені стане виставка місцевої художниці Галини Готшалк 18 грудня (початок о 17:00). 

Надалі усі охочі зможуть використати простір водонапірної вежі для проведення мистецьких заходів. Для цього потрібно буде звернутися до комунальної установи “Агенція розвитку міста”.


Фото: Житомир.info.

Житомирська водонапірна вежа – історична споруда на вулиці Театральній, споруджена 1898 року, висота – 31 м. Використовувалась як регулятор тиску води та пожежна оглядова вежа – каланча. З 1963 року перестала виконувати свої основні функції. У 1983 році була реконструйована під кафе “Ювілейне”. У 1988 році вежу повернули водоканалу.


Фото: Житомир.info.

Реконструкція пам’ятки архітектури місцевого значення повинна була розпочатися ще у 2019-му. На початку 2020 року комунальна установа «Агенція розвитку міста» мала укладений договір на проведення реставраційних робіт, проте через пандемію вони так і не розпочалися. Планувалося здійснити упорядження фасаду, заміну віконних блоків та дверей, відновлення покрівлі та заміну інженерних комунікацій.

Всередині приміщення на першому поверсі має розміститися туристично-інформаційний центр. У прибудові до вежі – багатофункціональний простір. Планувалося, що проєкт вартістю 10.5 млн грн буде реалізовано у співфінансуванні з німецькою урядовою компанією GIZ. В “Агенції” сподіваються, що кошти на заплановані роботи вдасться закласти у бюджет наступного року.

Головне фото: Андрій Тичина, facebook

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *