У Китаї між багатоповерхівками знайшли 9-метрову релігійну скульптуру

Мешканці китайського міста Чунцін роками проходили вулицею між двох житлових будинків не здогадуючись, що у них під ногами – величезна релігійна статуя, – повідомляє CNN.

Гігантська 9-метрова скульптура колись була висічена у скелі на крутому схилі. Проте з часом територію навколо забудували, статуя покрилася рослинністю і на довгий час була забута. Віднайшли її лише нещодавно – під час ремонту розташованого поруч житлового комплексу. 

Від моменту випадкового відкриття фотографії таємничої скульптури без голови стали вірусними в китайських соцмережах, де багато хто називав її “Буддою” та цікавився історією походження знахідки.


Фото CNN

Пізніше стало відомо, що, імовірно, фігура була висічена в скелі у період існування Китайської республіки (1912-1949). Принаймні така інформація міститься у китайському національному переліку культурних реліквій, складеному близько 10 років тому. З невідомих причин тоді на пам’ятку не звернули великої уваги, і вона могла бути повністю забута, якщо б не ремонтні роботи. 


Знахідка оточена багатоповерхівками/ фото Rex

Запрошені на місце знахідки експерти з питань культурних реліквій також заявили, що вона не належить до буддійського періоду історії Китаю і, скоріш за все, пов’язана з народними віруваннями. Неподалік від цього місця колись був розташований храм даоського бога грому. Його демонтували у 1987 році.


Фото: Rex

Голова невідомого божества, ймовірно, була знищена у 1950-х, а багатоквартирні будинки навколо неї побудували у 1980-х.

Чому ж про скульптуру так швидко забули? Скоріш за все це результат стрімкої урбанізації Чунціна. За декілька останніх десятиліть тут звели величезну кількість будівель, адже зараз місто нараховує вже понад 30 млн мешканців. Часто будівництво розгорталося на місцях культурних реліквій. Через гірську місцевість багато будинків Чунціна стоять на схилах пагорбів.


Панорама міста Чунцін/ Фото Oliver Ren, Wikipedia

Головне фото: Imaginechina via AP Images

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *