Що таке Slow travel (Повільні подорожі)?

Що такого особливого у “повільних подорожах” і чим вони можуть зацікавити нас – сучасних людей, які не люблять витрачати час на те, що можна зробити швидше? 

Slow Travel (повільні подорожі) – це неспішне, вдумливе знайомство з новим місцем, повага до тамтешніх мешканців та екології, максимальне заглиблення у культуру, звичаї та традиції, насолода від процесу подорожі.

Фото: pexels.com

Серед усіх переваг, які подарувало нам XXI століття, ми особливо цінуємо можливість швидко (і недорого) дістатися з пункту А в пункт Б. 

Придбавши автобусний тур чи скориставшись послугами лоукостів, можна з вітерцем проїхатися столицями Європи та прихопити з собою гігабайти фото з усіх топових локацій. І це круто! 

Такий вид подорожей можна порівняти з фаст-фудом – основну свою місію він виконує – дає максимум вражень за мінімум часу і коштів. Проте, часто після такого відпочинку потрібен ще відпочинок – людей просто виснажує постійний поспіх!

То навіщо ж подорожувати “повільно”?

Філософія слоу тревел пропагує кардинально інше – головне у мандрівці не кількість, а якість. 

А почалося все у 1986 році, коли італієць Карло Петріні заснував антиспоживацький рух Slow Food (повільна їжа) як альтернативу фаст-фуду. Його послідовники прагнуть зберегти традиційну, регіональну кухню, де страви готують з місцевих продуктів. Та і сам процес споживання їжі має приносити задоволення – навіщо поспішати, якщо можна смакувати вечерю за келихом місцевого вина у приємній компанії?

Слоу фуд породив новий спосіб життя, відомий зараз під назвою Slow movement або ж Повільний рух – тобто максимально неквапливий, усвідомлений спосіб життя. Він включає багато різних понять, наприклад, повільне місто, повільна мода, повільне кіно, повільне батьківство… та власне повільні подорожі. 

Основні принципи Slow travel

  • Головне – не кількість, а якість. Сьогодні багато мандрівників відчувають неабиякий стрес, намагаючись побачити якнайбільше. Рух слоу тревел натомість пропонує зупинитися в одному місці і повністю заглибитись у тамтешнє життя.
  • Не “зупинятися”, а жити у своєму тимчасовому помешканні. Тобто ходити на пробіжку, на ринок, спілкуватись з сусідами – одним словом, спробувати включитися у місцевий розпорядок дня. 
  • Ні тотальному букінгу! Не варто планувати кожну хвилину. Замість того, аби ще з дому ставити бронь на ресторан з хорошими відгуками, повечеряйте у закладі, на який натрапили під час прогулянки.
  • Замість подорожі літаком краще обрати поїзд чи авто. По-перше – це більш екологічно, по-друге – сам процес подорожі не менш важливий, ніж точка призначення. 
  • Замість однотипних готелів краще зупинятися у будинках чи квартирах, які здають місцеві. Адже саме у такому помешканні можна зануритися у тутешній побут.
Фото: pexels.com
  • Збирати емоції важливіше, ніж фото та геотеги! Подорож повинна дати незвичайний досвід, теми для роздумів, можливість розслабитися і цікаво провести час у новому оточенні. 
  • Обов’язково спілкуйтеся з місцевими! Адже ніхто не познайомить з культурою та звичаями країни краще, ніж вони.
  • Замініть групові тури на прогулянки околицями – пішки чи на велосипеді.
  • Дотримуйтесь принципів екологічності та раціональності. Навіть у новому місці важливо бути відповідальним мандрівником та дотримуватися своїх корисних звичок: сортувати сміття, використовувати персональні багаторазові пляшки для води та напоїв, не витрачати зайвих грошей на непотрібні речі та сувеніри.

Якщо під час мандрівок хоча б частково дотримуватися вищезгаданих принципів, то відпустка принесе вам значно більше, ніж очікуєте, – впевнені прихильники руху. А на мапі з’явиться ще одне місце, дійсно близьке вашому серцю!

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *