Що таке індустріальний туризм?

Корені індустріального туризму варто шукати у субкультурі так званих “міських дослідників”, англійською – “urban exploration”, чи просто “urbex”.

Вікіпедія дає таке визначення цього напрямку туризму: “дослідження територій, будівель, інженерних споруд, а також будь-яких закинутих об’єктів задля отримання психологічного, естетичного або дослідницького задоволення”.

У пострадянських країнах індустріальний туризм став популярним після виходу фільму “Сталкер”, що знятий за книгою Стругацьких “Пікнік на узбіччі”. Поціновувачі індустріальних досліджень навіть називають себе ніяк інакше, як “сталкери”. Чималу ролу у поширенні даного туристичного напрямку зіграв і вихід у 2007 році комп’ютерної гри S.T.A.L.K.E.R.

Спочатку індустріальними дослідженнями займались хіба відчайдухи, які шукали гострих відчуттів і нерідко їхні авантюри були незаконними. Зараз чимало туристичних агенцій організовують індустріальні тури, розробляють різні за складністю та тривалістю маршрути, відшукують нові цікаві для дослідників об’єкти.

Дігерство або дослідження підземних споруд

Існує досить багато різновидів індустріального туризму. Найпопулярнішими серед них є:

  • сталкінг або відвідування закинутих об’єктів, здебільшого індустріального призначення;
  • дигерство або дослідження підземних споруд (тунелів, старих каналізаційних систем тощо);
  • руферство або прогулянки дахами;
  • проникнення на території, що охороняються, з метою їхнього дослідження;
  • урбанізм або пошук та дослідження незвичайних міських пейзажів, задля отримання естетичної насолоди;
  • туризм індустріального спадку або відвідання закинутих шахт, фабрик, заводів, з метою зрозуміти, як саме вони працюють. Також часто називається індустріальною археологією.

Нерідко індустріальний туризм може бути небезпечним для учасників. Своїм негласним правилом дослідники подібних об’єктів називають: “Не брати нічого, крім фотографій, не залишати нічого, крім слідів”.

Джерела: Wikipedia, thealternativetravelguide. Головне фото: Eurail

Читай також: Що таке Slow travel (Повільні подорожі)?

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *