Новорічні ялинки 2021: красуні засяяли в більшості великих міст України
Приходу Нового, 2021 року усі очікують з особливим нетерпінням. Через карантинні обмеження новорічні святкування в багатьох містах цьогоріч дуже обмежені, проте ялинки встановили та вже запалили майже в усіх обласних центрах України. Лише у Вінниці та Рівному головну ялинку вирішили цього року не встановлювати.
Ми підготували до вас підбірку новорічних красунь з великих міст країни – дивіться та налаштовуйтесь на святковий лад! Додавайте в коментарях фото ялинок, яких немає в підбірці. Пишіть, яка ялинка подобається вам найбільше – ближче до Нового Року ми підрахуємо голоси та оберемо найпопулярнішу!
Святкову ілюмінацію на головній ялинці Чернігова увімкнули ще в перший день зими. А від традиційних урочистостей на Святого Миколая вирішили відмовитися, враховуючи ситуацію з поширенням коронавірусу. Різдвяне містечко з фудзоною у місті цього року теж не працюватиме, а для містян у центрі встановили декілька яскравих фотозон.



Головну ялинку Дніпра цього року оздобили незвично: її верхівку прикрашає герб міста, а на гілках з’явилися лампочки.




19 грудня урочисто відкрили ялинку і в Житомирі. Дійство зібрало кількасот містян. Вперше за останні роки ялинку встановили не на майдані Корольова, а прикрасили ту, що росте на вулиці Михайлівській. Також вже другий рік поспіль тут влаштували шоу з використанням гобопроєкторів – на будівлях вулиці Михайлівської транслювали ілюмінацію із зображеннями на новорічно-різдвяну тематику.



Головну ялинку Івано-Франківська на вічевому майдані засвітили ще 4 грудня, приурочивши дійство до свята Введення в храм Пресвятої Богородиці.




Найбільша “скандалістка” цього року – новорічна ялинка у Києві. Спочатку дерево, розташоване на Софійській площі, прикрасили капелюхом. Проте представники церкви назвали його “відьомським”, а організатори оперативно замінили верхівку на традиційну зірку. Після цього пригоди не закінчилися – одразу після урочистого запалення вогнів 19 грудня біля дерева спалахнула одна з прикрас. Займання швидко ліквідували.





У Краматорську масових заходів не проводили, проте присутніх на урочистому запаленні ялинки 19 грудня привітали невеликим концертом.



У Кропивницькому ялинку на площі Героїв Майдану відкрили напередодні свята Миколая – 18 грудня. Через карантин організатори не влаштовували велелюдних святкувань, натомість оновили гірлянди.



19 грудня на Театральному майдані Луцька урочисто засяяло вогнями тріо новорічних красунь – у місті вже традиційно до свят прикрашають 3 високі ялинки, які ростуть поруч. Для містян до свят підготували яскраві фотозони та театралізоване дійство з янголами та Святим Миколаєм.



Загальноміську ялинку у Львові засвітили 18 грудня, напередодні свята Миколая. Містян закликали уникати скупчень людей та спостерігати за подією онлайн. Під час дійства відбулася передача пластунами Вифлеємського вогню миру та виступ хорової капели.



Новорічні святкування в Одесі розпочались 19 грудня з відкриття головної ялинки міста та привітання від Святого Миколая на Думській площі. Вулицями міста святковим парадом проїхали прикрашені різнокольоровими вогнями тролейбуси. На Приморському бульварі запрацювало «Містечко ласощів», де всім охочим пропонуватимуть різноманітні смаколики.



19 грудня на Театральній площі відбулося відкриття головної зимової красуні Полтави. Цьогоріч дійство відбулося незвично – кожен охочий мешканець мав змогу долучитися до запалювання ялинки. Для цього заздалегідь була спеціально створена «Платформа побажань», на яку протягом дня надходили коментарі-побажання Полтаві та полтавцям від користувачів фейсбук. Серед коментарів, що були надіслані, система обрала один номер вогника, власник якого і ввімкнув ялинку у прямому ефірі онлайн разом з очільником міста та Святим Миколаєм.



Головну новорічну ялинку Тернополя запалили на Театральному майдані 18 грудня. Штучне дерево висотою 18 з половиною метрів прикрашене іграшками та 3D-ілюмінацією.



Головна ялинка Закарпатської області урочисто засяяла в Ужгороді на площі Народній 18 грудня. Історія цього дерева особлива: ялинка виросла у селі Сюрте Ужгородського району. Декілька останніх років власники хотіли зрубати дерево. Та цьогоріч зателефонували в ОДА і запропонували ялинку у подарунок. Запалювали вогні на 17-метровому дереві без масових заходів, усі бажаючі змогли подивитися цей момент в онлайн-ефірі.



19 грудня у напівсвятковому режимі відкрили головну ялинку Харкова. Через пандемію цього року у місті відмовилися від традиційного Будинку Діда Мороза, ярмарку та святкового концерту. Для ілюмінації на дереві розробили таке програмне забезпечення, аби мерехтіння тисяч вогників можна було побачити не тільки на площі, а й на відстані, на сусідніх вулицях та майданчиках .



Початок свят 19 грудня відзначили і у Херсоні. Попри карантинні обмеження побачитись зі Святим Миколаєм на площі Свободи зібралося чимало містян з дітлахами.



В центрі Хмельницького ще 5 грудня запалили новорічну ялинку і відкрили Різдвяний ярмарок. Відвідати урочисте відкриття могли усі бажаючі, проте цього року міська влада була змушена відмовитися від бурхливих святкувань, концертів, парадів та іншого, в силу карантинних обмежень.



19 грудня увімкнули гірлянди на святковому дереву у Чернівцях. Цього року ялинку привезли з Мигівського лісництва. Її висота – 18 метрів. Її прикрасили іграшками червоного, білого та золотого кольорів. Підсвічується головна ялинка міста 3D гірляндами.

Цього року головну ялинку у Рівному не встановлювали, натомість вирішили прикрасити ті, які ростуть на майдані Незалежності. Вогні на “Різдвяній алеї” міста запалили 19 грудня.



19 грудня засвітили вогні головної ялинки міста Суми.


9 грудня запалали вогні на головній ялинці Запоріжжя, яку за традицією останніх років встановили на площі Маяковського. Цього року відкриття відбулося без звичних урочистостей та казкових героїв.



Головне фото: chernigiv-rada.gov.ua