Напад на музеї: у Берліні вандали пошкодили 70 творів мистецтва

3 жовтня, в День Німецької єдності, на декілька берлінських музеїв було скоєно напади. Проте відомо про це стало тільки зараз – повідомляє Громадське з посиланням на Die Zeit. Правоохоронці підтвердили акт вандалізму.

За даними видання, невідомі потрапили в Пергамський музей, Стару Національну галерею, Новий музей та інші будівлі, розташовані на території Музейного острова. Він знаходиться у північній частині острова Шпрееінзель на річці Шпрее в Берліні і входить у список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Зловмисники розбризкали масляну рідину на щонайменше на 70 експонатів – постраждали стародавні єгипетські саркофаги, кам’яні скульптури й полотна ХІХ століття.

На пресконференції, присвяченій злочину, представники музеїв повідомили, що реставраційні роботи вже розпочалися і триватимуть деякий час.

Громадськість не інформували, аби не заважати розслідуванню: 3 жовтня Музейний острів відвідувало близько 3 тисяч осіб. Поліція опитала тих, хто замовляв квиток онлайн, – чи не помітили вони чогось підозрілого. Напади могли бути здійснені за допомогою водних пістолетів або прихованого балончика, непомітних на камерах стеження.

Особи вандалів наразі встановлюють. Втім, за інформацією BBC та ряду німецьких ЗМІ, інцидент пов’язують з Аттілою Гільдманом. Він є ведучим кулінарних шоу, та відомий за поширенням теорій змови. Раніше йому приписували організацію кількох акцій протесту проти коронавірусних обмежень. А у серпні Гільдман назвав Пергамський музей (один із тих, що зазнав нападу), “центром глобальних сатаністів і коронавірусних злочинців”.

Фото: REUTERS

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *