Концертна зала “Мерая” – сучасний міраж посеред пустелі. Фото та відео

В Саудівській Аравії, в пустелі Аль-Ула, неподалік від історичного міста Мадаїн-Саліх розташована надзвичайна концертна зала “Мерая” (“Maraya”).

Будівля спроектована як кубоїд, усі зовнішні поверхні якого вкриті дзеркалами! Загальна площа концертної зали – 9740 м2, вона розрахована на 500 місць. В березні цього року споруду внесли до Книги рекордів Гіннеса, як найбільшу в світі повністю дзеркальну будівлю.

В перекладі з арабської назва концерт-холу перекладається як дзеркало. Його звели в кінці 2018 року спеціально до міжнародного фестивалю мистецтв “Winter at Tantora” (“Зима в Танторі”).

Місце для побудови незвичайної концертної зали обрали не випадково – саме тут зосереджено чимало відомих археологічних пам’яток, а природа вражає неймовірною красою. За ідеєю авторів проєкту, дизайн цієї “невидимої” споруди мав перетворити її в архітектурне продовження оточуючої середи та підкреслити красу пустелі Аль-Ула.

Зала “Мерая” є надзвичайним поєднанням архітектури, ландшафтного дизайну та мистецтва. Її стіни відзеркалюють оточуючі золоті піски та віковічні гори, створюючи абсолютно нереальний ефект! Дизайном займалась студія Gio Forma.

Амр Аль-Мадані, генеральний директор Королівської комісії по пустелі Аль-Ула, зазначив: “Аль-Ула – це об’єкт світової спадщини, і ми намагаємось перетворити її на регіональний та світовий культурний центр з музеями, концертними залами, галереями та виставковими центрами. Дзеркальна зала є глобальною платформою, де гармонічно поєднані природа, культура та людська спадщина.”

Джерела: ecotechnica.com.ua, arabnews.com Фото: Dhafer Alshehri archdaily.com

Нещодавно ми розповідали, як у Норвегії туристам пропонують пожити в “шпаківнях” з неймовірним видом

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *