Йде епоха: в Амстердамі можуть заборонити продаж марихуани для іноземців

У Амстердамі можуть заборонити продаж марихуани для туристів-іноземців, – повідомляє Хмарочос з посиланням на NRC.nl. Принаймні з такою пропозицією звернулася до міської ради мерка міста Фемке Халсема.

Ця новина не стала несподіванкою: влада Амстердама вже давно працює над оновленням іміджу міста. Проституція та легкі наркотики, які приваблювали сюди тисячі туристів, завдають чималих клопотів місцевим мешканцям. Минулого року 30 тисяч жителів навіть підписали петицію із закликом обмежити кількість ночей, які гості можуть провести в Амстердамі. 

В інших містах Нідерландів продаж марихуани для туристів поступово зменшували з 2011 року. Наприклад, кофішопи Маастрихту працюють у форматі закритих клубів з обмеженою кількістю членів, причому виключно нідерландців. 

Зараз в Амстердамі налічується 166 кофішопів, проте за підрахунками муніципалітету, потреби місцевих могли б задовольнити і 68. Чому ж заклади, які приносять доходи в місцеву казну, хочуть закрити для іноземців? 

Річ у тому, що легальний наркотуризм сприяв росту чорного ринку з важкими наркотиками. Минулого року у пресі навіть писали про справжню “війну картелів” в Нідерландах. Та і місцеві мешканці вже давно невдоволені поведінкою туристів, які приїжджають в місто аби “відірватися на повну”, і поводять себе відповідно.

Чи вдасться стримати ріст чорного ринку забороною на продаж марихуани туристам, поки що невідомо. Пані Халсема визнає, що існує ризик із забороною, навпаки, його підсилити. У будь-якому разі, зміни, якщо вони будуть, запроваджуватимуть поступово.

Головне фото: _ HarveyPexels


Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *