Іспанія першою протестує “паспорт здоров’я” для туристів у липні

Цього літа на Канарські острови полетить перший у світі авіарейс з туристами, що мають віртуальний паспорт здоров’я, – повідомляє Lonely Planet. Документ буде підтверджувати, що мандрівники не хворіють на COVID-19.

Всесвітня туристична організація  (United Nations World Tourism Organisation) наразі співпрацює з іспанськими посадовцями, аби розробити заходи по відновленню безпечного туризму. На пілотному липневому рейсі усі пасажири матимуть цифровий паспорт здоров’я – додаток, розроблений компанією Hi+ Card спільно з іспанською організацією Spain’s Tourism Data Driven Solutions (TDDS). 

У додатку будуть міститися медичні записи, підтверджені урядовими медичними службами. Інформацію у цей цифровий профіль зможуть завантажити тільки акредитовані Міністерством охорони здоров’я працівники. Це дозволить уникнути фальсифікації даних, – пояснюють розробники.

Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія/ фото Tomasz Czajkowski/Shutterstock

Звідки саме вилетить рейс та куди він прибуде – поки не повідомляється. Та якщо експеримент виявиться вдалим, цю систему застосують і на інших туристичних напрямках. Наразі запровадження електронного паспорту здоров’я для іноземців розглядають і ряд італійських та грецьких островів – Санторіні, Крит та Капрі. 

Як повідомила міністерка туризму Канар Yaiza Castilla, вона хоче зробити острови “світовою лабораторією безпеки туризму”.  Та додає, що Тенерифе, Гран Канарія та Лансароте зазнають значних реновацій, аби вберегти місцевих та відвідувачів від коронавірусу. 

На Канарах вдалося уникнути значного розповсюдження хвороби, тож місцева влада сподівається, що туризм можна буде відновити влітку. Спочатку очікують на відпочивальників з Іспанії, а згодом туристів і з інших країн.

Станом на 14 травня на архіпелазі підтверджено 2275 випадків зараження, одужало 1496 людей. 

Головне фото: Shutterstock

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *