Гуртобус-2020: як мандрівний мистецький проєкт працює під час карантину

У 2020 році проєкт Гуртобус, створений фондом Ізоляція у співпраці із Посольством США в Україні, відвідав вже 6 українських міст та містечок. 5 вересня цей мобільний культурний центр завітав до Чернігова в рамках програми “America days Chernihiv” фестивалю Зелена Сцена.

Кураторка проєкту Гуртобус/Community Culture Bus Олена Масон розповіла про особливості їхньої діяльності під час карантину та плани на найближче майбутнє.

Цього року Гуртобус розділився на онлайн та офлайн проєкти. У нас з’явилась онлайн платформа “Лабораторія сучасного мистецтва” – про її діяльність можна дізнатись на нашому сайті та у Facebook. Офлайн події ми намагаємось проводити з дотримуванням соціальної дистанції між учасниками, включити більше лекцій. Під час воркшопів обмежуємо кількість людей, постійно дезінфікуємо усі поверхні, які можливо. Але при цьому робимо все, щоб наші події були максимально різноманітними”, – розповідає пані Олена.

Інша зміна через карантин в тому, що тепер не можна зайти безпосередньо в автобус”, – додає кураторка проєкту. – “Раніше в ньому розміщувалась ще одна локація, де ми робили кінопокази, лекції, виставки. Зараз ми вирішили все винести назовні. Більшість проєктів ми тепер розробляємо з оглядом на те, щоб люди могли взаємодіяти інтелектуально, а не фізично.

В Чернігові відвідувачам запропонували декілька різних локацій: це і “Шовкодрук”, і зона лекторію, і зона з кіоском, що називається “Насіння України” (це проєкт Алевтини Кахідзе, присвячений обміну насінням між окупованою та підконтрольною територію України. Також тут провели цікавий аукціон, де за Гуртобус-money можна було “придбати” мистецькі об’єкти від художників, які долучаються до “Гуртобуса”. Заробити ці “гроші” можна було, розказуючи цікаві історії та казки, відповідаючи на питання.

За словами Олени, під час карантину на зустрічі приходить трохи менше людей, ніж раніше. “Чернігів став нашим шостим містом за цей рік. Здебільшого ми були в Донецькій області – проїхали минулого місяця Добропілля, Новоекономічне, Бахмут, Покровськ, Соледар. Ми не знаємо, скільки ще міст у нас вийде відвідати у 2020-му – в докарантинному житті планували побувати у 30 містах. Тепер ми плануємо лише на місяць вперед та маємо бути гнучкими, щоб змінювати план, але в будь-якому випадку наше спілкування триває у новому форматі.” 

Довідка: Гуртобус/Community Culture Bus — це пасажирський автобус, що був перетворений на мобільний культурний центр. Вже другий рік він подорожує між населеними пунктами України. Під час мандрівок відбуваються різноманітні культурно-освітні заходи, серед яких – мистецькі та наукові практикуми, лекції та семінари, виставки та презентації, кінопокази, зустрічі з професіоналами креативних індустрій, інтерактивні події.

Ще навесні ми писали про те, що Гуртобус шукає співорганізаторів.

Головне фото: KrajSvitu. Новини туризму, фото в тексті Гуртобус.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *