Футуристичний екобудинок, яким можна керувати зі смартфону: технології майбутнього

Молодий дизайнер з Нової Зеландії Джоно Уільямс побудував неймовірне футуристичне житло за власним проєктом та назвав його Skysphere (Небесна сфера).

За словами автора, на складання проєкту та зведення цього будинку пішло майже півтора роки. Увесь процес будівництва Джоно описував у власному блозі, який він продовжує вести і зараз.

Процес зведення екобудинку Skysphere

Спочатку дизайнер планував звести будинок на дереві, але зваживши, що дерева є не дуже надійною опорою, і, до того ж, вони схильні рости, прийняв рішення зробити металевий каркас-підставку. З нею житло є не тільки більш надійним, а ще й мобільним – його можна встановити будь-де на твердому ґрунті.

В результаті, Skysphere розміщена на красивому пагорбі на території ферми батьків Джоно в Палмерстон-Норт. Будівля базується на бетонному фундаменті та на металевій колоні.

Всередині колони розташовані сходинки, що ведуть до основної кімнати, а також на дах споруди, яку можна використовувати як відкриту веранду. Замість ключа використовується сканер відбитку пальця.

Сходинки всередині колони-опори

В будинку лише одна кругова кімната, площею 82 м2. Всі стіни займають величезні панорамні вікна, а всередині дуже багато сучасних високотехнологічних пристроїв. Практично усім, від мультимедійної системи до наливу пива із вбудованого в диван диспенсеру, можна керувати зі смартфону за допомогою додатку. На телефон також поступають дані про рівень використання енергії, поточний стан усіх систем, тощо.

Кімната з панорамними вікнами

Екобудинок отримує енергію завдяки потужним сонячним батареям. Ще однією цікавинкою є світлодіодне освітлення, яке можна налаштовувати як завгодно, відповідно до настрою власника.

Сонячні батареї на даху

Skysphere можна, за потреби, досить швидко розібрати та перевезти на нове місце. Будинок може витримати сильні землетруси та урагани. На побудову цієї хай-тек споруди пішло біля 50 тисяч доларів.

Втім, є в ньому і деякі недоліки. Наприклад, всередині немає туалету та ванної – автор збирається згодом побудувати їх назовні. Крім того, підніматись нагору не дуже зручно, особливо дівчатам. Джоно Уільямс не зупиняється на досягнутому та обіцяє продовжувати вдосконалювати своє творіння.

Варіанти освітлення
Варіанти освітлення

Джерела, фото: ecotechnica.com.ua, www.theskysphere.com/

Головне фото: http://www.theskysphere.com

Нещодавно ми розказували про ідеальне місце для самоізоляції під час пандемії: міні-острів для двох

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *