Десна критично обміліла. Як це вплине на туризм у регіоні?

Рівень води в Десні впав до рекордно низьких за останні 140 років спостереження показників. Ситуація набула майже катастрофічних масштабів, а екологи та метеорологи б’ють на сполох, пише chernigiv.name.

27 жовтня біля Чернігова зафіксували критично низький рівень води – лише 42 см над нулем поста. Різниця між нинішнім рівнем води та нормою сягає вже понад 5 метрів! По всій річці з’явились піщані коси та чималі ділянки мілководдя, а рибалки скаржаться, що мають значно менший улов, ніж раніше. Зниження рівня води відбувається через малі обсяги зимових опадів, через глобальне потепління та зміни у кліматі.

Все це не може не позначитися і на туристичній галузі регіону. Чимало баз відпочинку розташовані саме на березі Десни, багато з них орієнтовані на гостей, які полюбляють риболовлю. До того ж через зниження рівня води, річкові береги виглядають вже не так привабливо, пляжі псуються, кількість птахів, що живуть вздовж ріки, зменшується.

Від зменшення рівня води в Десні можуть постраждати і національні природні парки “Мезинський”, “Деснянсько-Старогутський” та регіональний ландшафтний парк “Міжрічинський”, розташовані у безпосередній близькості від річкової заплави. Загалом, не можна применшувати значення Десни для рекреації і розвитку туризму на Чернігівщині.

Джерело: chernigiv.name. Фото gorod.cn.ua

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *