Байлонг – найвищий відкритий підіймач у світі: підйом не для слабкодухих!

В Китаї, в національному парку Чжанцзяцзе знаходиться незвичайний скляний ліфт Байлонг: він підіймає відвідувачів на висоту 330 метрів менше ніж за 2 хвилини.

Конструкція підіймача прикріплена до прямовисної скелі. До неї входять три двоповерхові кабіни, що рухаються паралельно. Кожна розрахована на 50 людей (вантажопідйомність 3750 кг). Кабіни мають скляні стелі та підлогу, тож під час підйому можна оглядати панораму з усіх боків.


Ліфт Байлонг побудували у 2002 році, у 2003 ненадовго закривали для вдосконалення. Природоохоронні організації зустріли його критикою, бо, за їх словами, він несе небезпеку довкіллю. Втім, підіймач продовжує працювати – до початку пандемії він щоденно перевозив до 18 тисяч туристів.

Скориставшись підіймачем, можна потрапити на мальовничий оглядовий майданчик, з якого можна оглянути неповторні красу природного парку Чжанцзяцзе. Головними принадами парку є стовби-піки з кварцу та піщанику, які здіймаються на висоту до кілометра! Саме ця позаземна краса надихнула колись Джеймса Кемерона на створення фільму “Аватар”.

фото chinadiscovery

Окрім найвищого відкритого ліфта, в парку є і найвища у світі платформа для банджі-джампінгу (висота 260 м), а також найвищий та найдовший (430 м) скляний міст (зараз закритий).

Джерела: vokrugsveta.ua, Вікіпедія. Фото: worldkings.org

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *