5 причин з’їздити в Батурин на вихідні
Національний заповідник “Гетьманська столиця” знову відкрився для відвідувачів після вимушеної карантинної “відпустки”. Чому і задля чого варто приїхати сюди? Читайте далі.
1. Заповідник «Гетьманська столиця» має чимало цікавих, унікальних пам’яток історії, архітектури, культури, археології. Однією з найбільш видовищних є 3-поверховий палац гетьмана Кирила Розумовського. Зведений у 1799-1803 роках, до початку 2000-х він перебував у занедбаному стані. Але протягом 2003-2009 років його відреставрували та створили навколо ландшафтний парк європейського рівня, що приємно вражає.

Палац Розумовського в Батурині – це єдина збережена й повністю відновлена резиденція гетьмана на українській землі.

Не менш видовищною є і відбудована з нуля за результатами археологічних досліджень цитадель Батуринської фортеці. Це єдиний в Україні скансен-археопарк, відтворений на історичному місці в натуральному розмірі. Тут можна побачити відновлені фортифікаційні споруди, гострокіл та башти, а ще знайти мальовничі локації для фото!
Поруч розташовані пам’ятник жертвам Батуринської трагедії 1708 року, музей археології Батурина із сучасною, багатою експозицією, Воскресенська церква-усипальниця гетьмана К.Розумовського.
Як зазначають у заповіднику, відвідувачів цього року очікують оновлені екскурсійні програми; розробили тут і цікаву дитячу екскурсію «На гостинах у гетьмана Кирила Розумовського». Для зручності туристичні об’єкти можна відвідати за “Єдиним квитком”.

2. Батурин вдало розташований відносно столиці: з Києва сюди можна дістатись машиною всього за 2,5 години, а дорога з Чернігова займе менш як 2 години.

3. В Батурині є все необхідне для короткого, змістовного відпочинку. Попри те, що це невелике провінційне містечко (населення біля 2400 людей), тут облаштовано декілька місць, де можна з комфортом зупинитись на ніч. В центрі міста працює готель “Вітрила Маклая”, на березі річки Сейм з квітня по жовтень можна зупинитись у невеличких привабливих дерев’яних будиночках готелю “Берег”, а на під’їзді до міста розташований мотель “У гетьмана”. Проблем з тим, де перекусити після екскурсій також не буде: при готелях відкриті ресторани та кафе.

Загалом, в Батурині тихо та спокійно, тут прекрасна, мальовнича природа, а від чистого повітря з незвички може навіть закрутитись голова. Відпочинок тут – саме те, що потрібно після міського галасу.
4. Чудовий відпочинок на березі річки. В Батурині протікає річка Сейм, що є однією з найчистіших в Україні! Поруч з готелем “Берег” облаштований міський пляж, який надзвичайно полюбляють відпочивальники, особливо діти. Якщо ж трохи пройтися вздовж берега, то можна знайти ще декілька невеличких усамітнених пляжів для купання та відпочинку. Навколишні пейзажі розслабляють та налаштовують на медитативний стан!

Сподобається Сейм і тим, хто полюбляє рибалити: тут можна наловити лящів, щук, окунів, голавлів та навіть раків.
5. В кінці серпня в Батурині відбувається масштабний музичний фестиваль “Шабля”, який рік від року стає все більш цікавим та видовищним. Минулого, 2019 року, тут виступали такі відомі гурти, як “Антитіла”, “Ot Vinta”, Христина Соловей та інші.

Ну і, нарешті, невеликий бонус для допитливих: в Батурині можна поспостерігати за археологічними дослідженнями, які допомагають відкривати ще не вивчені сторінки української історії! Щоб побачити, як працюють археологи, треба приїздити сюди в серпні, коли в місті проводиться археологічна експедиція.




Дякую за інформацію! Дуже вчасно!